معرفی مختصر کتاب برندهای ملی دانش بنیان کشور

در سال گذشته، کتاب «محصولات شرکتهای دانش بنیان و فناور حوزه مخابرات و ارتباطات» با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری چاپ شد و در کشور توزیع گردید.

انتشار این کتاب در کانال رسمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع رسانی گردید (https://t.me/daneshbonyan_isti/1355 وhttps://t.me/daneshbonyan_isti/1471) که مورد استقبال فعالین حوزه قرار گرفت. درهمین راستا و به منظور معرفی بیشتر شرکت های دانش بنیان، مرکز پژوهش های صنعت الکترونیک بنا دارد، دومین کتاب مرتبط با محصولات و خدمات دانش بنیان را با عنوان «برندهای ملی دانش بنیان کشور» و با حمایت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری منتشر نماید.

در این کتاب تنها شرکت های دانش بنیان برتر کشور که از فروش بالایی برخوردار می باشند، حضور خواهند داشت. مشخصه منحصر به فرد این کتاب این است که همه ی شرکتهای حاضر در این کتاب تولید کننده داخلی با فناوری High tech بوده و از فروش بالای 1 میلیارد تومان برخوردار می باشند. لذا این کتاب، معرفی بهترین شرکتهای فناور ایران بوده و به نوعی بانک اطلاعات فناوری های برتر ایرانی محسوب می شود.

  • مشخصات نسخه های فارسی و انگلیسی

نسخه فارسی این کتاب در بیش از 1000 نسخه چاپ خواهد شدکه در اختیار مسئولین و مدیران تراز اول دستگاههای اجرایی، شرکتهای دولتی و خصوصی و موسسات و سازمانهای مهم کشور قرار خواهد گرفت (شامل وزرا، معاونین وزرا، مدیران کل، مدیران شرکتها و موسسات و سازمانهای دولتی و حاکمیتی). لیست نهادهایی که کتاب به آنها ارسال خواهد شد در لینک http://itcbook.isnet.ir/target-audience-of-national-brand-book آمده است. همچنین در صورتیکه از نظر شرکت متقاضی، ارسال کتاب به سازمان یا نهاد خاصی مهم باشد نام آن نهاد به لیست ارسال اضافه خواهد شد. هدف اصلی چاپ این کتاب کمک به توسعه بازار شرکتهای دانش بنیان از بستر تبلیغات متمرکز جهت دار و هوشمند می باشد.

نسخه انگلیسی کتاب نیز به صورت مجزا چاپ شده و در اختیار سفارتخانه های خارجی در داخل کشور به جهت کمک به توسعه صادرات شرکتها و گسترش تعاملات بین المللی قرار داده خواهد شد. همچنین، تلاش خواهد شد تا این کتاب از طریق وزارت امور خارجه در اختیار سفارتخانه های ایران در خارج از کشور قرار گیرد. علاوه بر این، این کتاب توسط دستگاههای دولتی از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (یکی از حامیان کتاب) جهت اهدا به میهمانان خارجی قابل استفاده خواهد بود.

  • پورتال محصولات دانش بنیان

در کنار چاپ کتاب برندهای ملی، پورتال اینترنتی اطلاعات این شرکتها نیز راه اندازی خواهد شد و اطلاعات شرکتهای انتخاب شده جهت چاپ در کتاب برند ملی به صورت رایگان به مدت یک سال در این پورتال نمایش داده خواهد شد. نبود یک بانک اطلاعاتی جامع از فناوری های برتر شرکتهای دانش بنیان کشور، سبب شده است که در موارد متعددی خرید کالای برتر دانش بنیان داخلی جای خود را به خرید خارجی بدهد؛ بنابراین کتاب و پورتال دانش بنیان گامهایی مهم در جهت رفع این مشکل خواهند بود.

  • مشخصات کتاب

این کتابها به صورت گلاسه و تمام رنگی (4 رنگ) به چاپ خواهد رسید. صفحات هر کتاب فرمت خاص خود را داشته و این فرمت در قالب فایل Word در اختیار شرکتهای متقاضی قرار داده خواهد شد.

  • قیمت کتاب

به هر شرکت دانش بنیان متقاضی حضور در کتاب، یک صفحه مشخص اختصاص پیدا خواهد کرد. هزینه حضور هر شرکت در کتاب 500 هزار تومان خواهد بود (مشاهده صفحه کتاب فارسی و صفحه کتاب انگلیسی). در صورتی که شرکتها علاقمند باشند، صفحات بیشتری در اختیار داشته باشند و یا در صفحات معمول کتاب، صفحه تبلیغات داشته باشند، برای هر صفحه اضافی نیز مبلغ 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

هزینه تهیه و چاپ یک بروشور تبلیغی مستقل برای هر شرکت دانش بنیان و توزیع سراسری آن در بین نزدیک به 1000نفر از مسئولین دستگاههای مختلف کشور، هزینه ای به مراتب بیشتر از حضور در این کتاب داشته و ممکن است همانند این کتاب که به صورت یکجا اطلاعات شرکتهای دانش بنیان را گردآوری کرده است نیز مورد استقبال مخاطبین واقع نشود.

هزینه تبلیغ در صفحات خاص (همانند پشت جلد، پشت صفحه اول، چند صفحه اول و آخر کتاب و صفحات وسط کتاب) مطابق تعرفه ای خاص خواهد بود که در اختیار شرکتهای متقاضی قرار داده می شود.  قیمت هر نسخه چاپی از کتاب 150 هزار تومان می باشد که برای شرکت های حاضر در کتاب با تخفیف معادل 100 هزار تومان خواهد بود.